Irak pasaportu sahipleri için Türkiye vizesi

     Irak vatandaşlarının Türkiye'de vizeye ihtiyacı var mı? Cevap evet, Irak vatandaşlarının sınır kapılarından giriş yapabilmeleri için Türkiye'ye seyahat etmeyi planlarken elektronik veya hatta düzenli giriş vizesine ihtiyaçları var.

     Irak vatandaşları için Türk vize formları, online vizeler veya Bağdat'taki Türk büyükelçiliği veya ülkenin çeşitli ülkelerindeki herhangi bir Türk büyükelçiliği aracılığıyla talep edilen elektronik vize ve damga veya çıkartma vizeleri için uygun olan vizeler arasında farklılık gösterdiğinden, veren makama göre farklılık göstermektedir.

 

Elektronik turist vizesi B1

     Ziyaretçilerin çoğu, elde edilmesinin kolay olması nedeniyle Türkiye'yi ziyaret ederken elektronik turist vizesi B1 talep etmeyi tercih ediyor ve ayrıca, sahibine turizm amaçlı ek olarak iş yapma olanağı da veriyor, ancak Irak vatandaşlığı için elektronik vizenin ek koşullara ihtiyacı var. 6 ay geçerli bir pasaportun yanı sıra, başvuru sahibinin Schengen vizesine (Avrupa Birliği ülkelerinden birine giriş vizesi) veya ülkelerden birinde geçerli ikametgahına veya Amerika Birleşik Devletleri'ne giriş vizesine sahip olması gerekir.
     Vizenin verilmesinin onaylanmasının ardından, Türkiye topraklarında otuz 30 günden fazla olmayan bir konaklama için bir kez giriş vizesi verilir ve vize, vizenin düzenlendiği tarihten başlamak üzere 6 aylık bir süre için geçerlidir. 14.01.2021 tarihinden 12.07 2021 tarihine kadar aşağıdaki formdadır.
 
An electronic B1 Turkey visa for Iraqi visitor
An electronic Turkish visa for a citizen holding an Iraqi passport
 

apply for electronic visa to turkey

Doğrudan Pasaport / Etiket Vizesi

     Pasaportta doğrudan vize veya sadece dünya ülkelerindeki Türk devlet temsilciliklerinin (Türk büyükelçilikleri ve konsoloslukları) misyonları aracılığıyla verilen vize olan çıkartma vizesi olarak adlandırılan vizedir. Turist, ticari, tıbbi tedavi ve çalışma vizeleri bunun aracılığıyla talep edilebilir. Vize, ziyaret amacına göre tek girişli veya çok girişli olarak verilir. Doğrudan vize, Bağdat'taki Türk büyükelçiliğinden veya Erbil ve Süleymaniye'deki Türk konsolosluklarından veya dünyanın dört bir yanındaki Türk temsilciliklerinden elçiliği ziyaret etmek için randevu alındıktan sonra Irak Devleti'ndeki Türk büyükelçiliği tarafından görevlendirilen ofislerden talep edilebilir. Web sitesi https://www.konsolosluk.gov.tr/Visa/Index gerekli tüm belgeleri hazırlayın.

 

C1 Turist Vizesi

     Ziyaretçilere turizm amaçlı verilen elektronik vize olan C1 turist vizesi ve Türkiye'nin Bağdat Büyükelçiliği tarafından 15 Nisan 2020 tarihine kadar Türk topraklarında bulunan turizm şirketlerinden birinin garantisi ile verilmesi ve bu tarihten sonra diğer vize türleri ile sınırlı olmak üzere askıya alınmıştır.

 

S1 Medical Visa

     Başvuru sahibinin sağlık durumunu kanıtlayan sağlık raporlarını sunduktan sonra tedavi görmek ve gerekli sağlık desteğini almak için Türkiye veya Irak'ta bir tıp merkezi veya hastaneyi ziyaret etmek için davet alındıktan sonra gerçekleşen bir vize olan S1 tıbbi vizesi, Türk büyükelçiliğini incelemeden gerekli bilgileri kolayca girerek Türkiye vize başvuru sayfasından alınabilir, böylece sizin adınıza başvurunuzu Bağdat'taki Türk büyükelçiliğine ileterek talebinizi inceleyip davayı değerlendirebiliriz. Vize verildiğinde, çıktısını almayı kabul etmeniz durumunda size göndereceğiz ve pasaportunuza yapıştıracağız. Başvurunuzun reddedilmesi durumunda herhangi bir ücret ödemeniz gerekmemekte olup, ödenen tutar kredi kartı hesabınıza iade edilecektir.

     Tıbbi vize S1 talep edilirken, talebinizin işlenmesini hızlandırmak ve vizenin verilmesini hızlandırmak için en son tıbbi raporların bir kopyasının gönderilmesi tercih edilir ve ziyaretçiden pasaportunun bir kopyası istenir. Beyaz bir arka planla taranması daha net ve kolaydır. Telefon numarası ve bir e-posta ile net bir biyometrik fotoğrafda gerekmektedir.

 

apply for S1 medical visa

     Not: Türkiye'deki havalimanlarından herhangi birinden başka bir seyahat noktasına transit uçuşu veya transit geçişi varsa, ziyaretçinin Türkiye'ye transit veya giriş vizesi alması gerekmez.
     Örneğin, İstanbul havalimanını geçerek Bağdat'tan Londra'ya giden bir yolcunun transit vizeye ihtiyacı yoktur. Türk havalimanlarından herhangi birini transit salondan çıkmadan geçmek için herhangi bir vize gerekmemektedir.

     Iraklılar için Türkiye vizesi ile ilgili soru ve sorularınızı yorum olarak bırakabilirsiniz, Sizin için elimizden geleni yapacağız.

we accept visa card payment we accept mastercard card payment we accept union payment we accept alipay payment we accept ideal payment we accept amex payment we accept jcb payment we accept wechatpay payment we accept eps payment we accept bancontact payment